Přeskočit na obsah

První český čajový magazín

Je to jako s čajem. Obvykle nestačí pouze on-line pohled na fotografie čajových lístků a nálevů, ale naopak chceme poznat jejich strukturu, vůni a posléze také chuť. Přesunuli jsme TEAMAG z virtuálního světa do reálného. Stojí to skutečně za to! Poutavé a ucelené čtení o čaji a listování stránkami naplněnými textem a fotografiemi ze světa čaje.

Z OBSAHU TEAMAGU

Kofein v čaji

Pro mnohé čajomilce nepředstavuje kofein nic nového. O účincích a jeho působení už to ovšem říci nelze. Ví, o co se jedná a jak na ně samotné působí, zde mnozí se znalostmi končí. Jaké je mechanismus jeho působení? Proč působí na každého rozdílným způsobem a v různé intenzitě?

Čaj a mindfulness

Mindfulness je poutavou technikou s doloženými pozitivními účinky. Čaj zde představuje úžasný prostředek. Proces jeho přípravy od začátku do konce představuje pestrou paletu jemných činností, které můžeme přijímat všemi smysly.

Čajové trendy

Propojování chutí a vůní s různými delikatesami a tvorbu čajových drinků prezentuji pohledem svých zkušeností, které jsem nejvíce rozvinul v ostravské čajovně Oriental Lounge. Vytvořil jsme zde menu signature drinku, pořádal workshopy a pároval čaj s lehkými dezerty.

KONTAKTUJTE NÁS